Aktuality

Optimálně řešené kanceláře pomáhají firmám s rozvojem

Moderní kanceláře dokáží zaměstnancům zpříjemnit práci a přispívají tak k lepším výkonům a celkové prosperitě firmy.

Kancelářím v Praze končí životnost. Rekonstrukci jich bude v příštích letech potřebovat přes 60 %

Skoro polovina kanceláří v Praze je za hranicí životnosti. Jejich počet brzy stoupne ke dvěma třetinám. Stále proto vznikají nové kanceláře.

Cena za pronájem kanceláří v Praze klesá

Kancelářský realitní trh v Praze roste. Developerské firmy se předhánějí v množství vybudovaných kancelářských budov i v cenových nabídkách. Z této situace těží zájemci o nové kanceláře, protože mají na výběr z mnoha developerských projektů a ceny pronájmu jsou na velmi nízké úrovni.

Letos se v Praze postaví rekordní počet kanceláří

Rok 2013 je z hlediska investic do realit mnohem lepší než rok předchozí. A asi šedesát procent objemu investic tvoří výstavba kancelářských budov.

Hledáte kancelář v Praze? Máte z čeho vybírat

Trh s kancelářskými prostory v Praze zažívá nelehké období. Přibližně 12 % celkové plochy kancelářských budov zeje prázdnotou a ani v letošním roce se toto číslo nemá nijak výrazně zlepšit. To samozřejmě nahrává novým zájemcům o kanceláře, kteří mají šanci získat prostory za nižší cenu a v zajímavější lokalitě.

Trh s kancelářemi v Praze ožívá, developeři čekají růst

Zatímco v loňském roce trh s novými administrativními prostory v Praze vázl, letos hlásí mezinárodní poradenská společnost DTZ oživení a zvýšenou poptávku developerů. Podle analýzy, kterou společnost vydala na podzim, projevili investoři v druhé půli roku zájem i o takové pozemky pro kancelářské budovy, které ležely delší čas ladem.