Letos se v Praze postaví rekordní počet kanceláří

Letos se v Praze postaví rekordní počet kanceláří

Rok 2013 je z hlediska investic do realit mnohem lepší než rok předchozí. A asi šedesát procent objemu investic tvoří výstavba kancelářských budov.

Nejvíce kanceláří přibude v centru Prahy

V centru je aktuálně ve fázi výstavby přes 300 tisíc metrů čtverečních kanceláří, do konce roku by měla nabídka kancelářských prostor na Praze 1 přesáhnout půl milionu metrů čtverečních. Rychlost výstavby je srovnatelná s obdobím expanze kancelářského trhu po roce 2002.

Konkurenční boj povede k poklesu nájemného

"Můžeme hovořit o boomu, který se odrazí i na výši požadovaného nájemného. V nabídce projektů, jež budou dokončeny letos nebo v roce 2014, vidíme značný konkurenční překryv." říká Lenka Šindelářová, vedoucí oddělení Research & Consulting v DTZ. Vzhledem k tomu, že většina staveb se realizuje bez zajištěného nájemce, v rámci snahy o rychlé získání nájemců očekáváme značný pokles nájmů.

Kanceláře na Praze 6 a Praze 4

Centra Prahy se týkají především rekonstrukce starších administrativních budov. Novostavby se z prostorových důvodů staví v okrajových částech Prahy. Například na Praze 4 pokračuje projekt společnosti Sekyra Group Opatov Park II, který nájemcům poskytne až 17 tisíc metrů čtverečních kanceláří. Na Praze 6 zase vyroste Dejvice Center se 100 tisíci metry čtverečními.

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/kancelare-v-praze-0z1-/reality_bdp.aspx?c=A130911_162424_reality_bdp_web

<< Zobrazit všechny aktuality